MENY

Resultat

Spelschema och resultat Borlänge Bandy Cup 2013

Matchtid Match nr Lag Resultat
12.00 1 Borlänge Bandy - Broberg/Söderhamns IF  
2 - 3
12.50 2 Liljan SK-Västanfors IF/BK  7 - 3
13.40 3 Örebro SK Ungdom - Falu BS/BK 3 - 4
14.30
ISUNDERHÅLL -------
15.00 4 Karlstad Bandy - GT/76 IK 6 - 2
15.50 5 Sandvikens AIK - Gustavsbergs IF BK 1 - 1
16.40 6 Vetlanda BK - Skirö AIK 2 - 1
17.30
ISUNDERHÅLL --------
18.00 7 Västerås SK - ÅbyTjureda 1 - 6
18.50 8 Katrineholm Värmbol BS - Ljusdal BK 0 - 3
19.40 9 Köping IS - IK Sirius 4 - 2
20.30
INVIGNING MED STRAFFTURNERING Vinnare:
Spånga/Bromsten
Jesper Kärrbrink 
20.50
ISUNDERHÅLL -------
21.20 10 Spånga Bromsten BK- Botnia 69 0 - 13
22.10 11 Skirö AIK - Örebro SK Ungdom 1 - 3
23.00 12 Västanfors IF/BK - ÅbyTjureda 1 - 7




Lördag


07.00 13 Karlstad Bandy - Katrineholm Värmbol BS 14 - 0
07.50 14 Borlänge Bandy - Köping IS 1 - 7
08.40 15 Spånga Bromsten BK - Sandvikens AIK 3 - 4
09.30
ISUNDERHÅLL
10.00 16 Västerås SK - Liljan SK 5 - 5 
10.50 17 GT/76 IK - Ljusdals BK 0 - 1
11.40 18 Falu BS/BK - Vetlanda BK 0 - 8
12.30
ISUNDERHÅLL
13.00 19 Broberg/Söderhamn IF - IK Sirius 1 - 1
13.50 20 Botnia 69 - Gustavsbergs IF BK 7 - 0
14.40 21 Västanfors IF/BK - Västerås SK 0 - 10
15.30
ISUNDERHÅLL
16.00 22 Ljusdals BK - Karlstad Bandy 0 - 12
16.50 23 Skirö AIK - Falu BS/BK 1 - 6
17.40 24 IK Sirius - Borlänge Bandy 5 - 0
18.30
ISUNDERHÅLL
19.00 25 Gustavsbergs IF BK - Spånga Bromstens BK 3 - 3
19.50 26 ÅbyTjureda - Liljans SK 8 - 1
20.40 27 Örebro SK Ungdom - Vetlanda BK 1 - 3
21.30
ISUNDERHÅLL
22.00 28 Katrineholm Värmbol BS - GT/76 IK 1 - 4
22.50 29 Köping IS - Broberg/Söderhamn IF 5 - 1
23.40 30 Botnia 69 - Sandvikens AIK 12 - 1




SÖNDAG


07.00 31 Kvartsfinal 1: Åby Tjureda - Falu BS 11-2
07.50 32 Kvartsfinal 2: Karlstad Bandy- Ljusdal 4-1
08.40
Isunderhåll
09.10 33 Kvartsfinal 3: Köping- Västerås 1 - 4
10.00 34 Kvartsfinal 4: Vetlanda - Botnia 1 - 6


isunderhåll
11.30 35

 Semifinal 1:Åby Tjureda - Karlstad Bandy   

2 - 5
12.20 36 Semifinal 2: Västerås - Botnia    1 - 10


Isunderhåll
13.40 37 Match om 3:e pris: Åby Tjureda - Västerås 8 - 1
14.30
Isunderhåll
15.00 38

FINAL: Karlstad - Botnia


8 - 2
16.00
Prisutdelning


 

Webdoc CMS